Правила перевозки животных авиатранспортом

Путешествие в самолете

Путешествие в самолете

Если вы решили взять в путешествие вашего домашнего питомца, нужно быть готовым к бюрократии. Обратите внимание, что у каждой авиакомпании свои правила перевоза животных.

На каждое перевозимое животное владельцу необходимо отправить отдельный запрос в авиакомпанию, (так как не все авиакомпании перевозят животных), который подтверждается в индивидуальном порядке. Запрос должен быть отправлен не позднее 72 часов до вылета первого рейса по маршруту. В запрос следует указать вид животного, его размер и вес клетки вместе с животным. При этом важно помнить, что перевозка животного в самолете обязательно должна быть подтверждена перевозчиком до оформления авиабилета, поскольку является дополнительной услугой и бронируется заранее.

Выдержки из «Правил воздушных перевозок пассажиров и багажа» (Госавиаслужба Украины)

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Державіаслужби 14.03.2006 N 187

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 червня 2006 р. за N 706/12580

Розділ 12. Багаж

12.1.1. Пасажиру не слід включати у багаж такі речі:

живих тварин та птахів, крім випадків, передбачених у пункті 12.10 цього розділу.

12.10. Перевезення тварин

 12.10.1. Транспортування собак, котів, домашніх птахів та інших домашніх тварин здійснюється за умови одержання дозволу перевізника при бронюванні чи до початку перевезення. Тварини обов’язково мають бути належним чином розміщені у контейнерах і мати чинні свідоцтва про вакцинації і довідки про стан здоров’я, дозволи на ввезення в країну призначення чи транзиту. Перевізник має право визначати спосіб перевезення і обмежити кількість тварин, що дозволяється перевозити на одному рейсі.

 12.10.2. Перевезення тварин, прийнятих як зареєстрований багаж разом з контейнером і харчуванням, повинно оплачуватися як додаткова послуга, за яку пасажир сплачує відповідний тариф, установлений перевізником.

 12.10.3. Службові собаки (собаки-поводирі), які допомагають офіційним особам державних органів, командам рятувальників чи обмежено дієздатним пасажирам і які супроводжують таких пасажирів, перевозяться безкоштовно разом з контейнерами і продуктами для їх харчування. При цьому собака-поводир повинен мати ошийник та намордник і бути прив’язаним до ніг власника.

12.10.4. При перевезенні тварин пасажир несе повну відповідальність за таку тварину, а також відповідальність за представлення необхідних свідоцтв, дозволів, довідок та ін., що вимагаються діючими законами. Перевізник не відповідатиме за травмування, втрату, затримку, захворювання або загибель таких тварин у разі відмови в увезенні їх в країну призначення або транзиту, якщо така шкода не була заподіяна внаслідок недбальства перевізника.

12.10.5. Якщо умови пунктів 12.10.1-12.10.4 цього розділу не виконані, перевізник має право при реєстрації пасажира на свій розсуд приймати остаточно рішення щодо перевезення чи відмови в перевезенні тварини (тварин).